logo
Alaçatı güncel kampanyalar, balayı organizasyonları, yapabilecek aktiviteler, en doğru otel seçimi konusunda çözümler sunuyoruz. 2013’ten beri uzmanlık alanımız olan Alaçatı bölgesine hizmet vermekteyiz.
+90 538 316 9191
[email protected]

TAKİPTE KALIN:

+90 538 316 9191
Top
 
17 Oca

Çeşme Alaçatı Festival ve Etkinlikleri

Kaliteli turizm olanakları ve eğlencesiyle son yıllarda Bodrum’u geride bırakan Çeşme Alaçatı en çok ilgi gösterilen etkinliklerin başında konserler ve festivaller gelmektedir.

Her yaz bir çok ünlü sanatçı, gerek belediye tarafından organize edilen şenliklerde, gerekse de özel işletmelerin ve markaların sponsorluğunda yapılmaktadır. Festival anlamında ise 2019 yılında gerçekleşecek olan ve her nisan ayı düzenlenen “Alaçatı Ot Festivali” oldukça popüler bir festivaldir.

Konserlerin en çok gerçekleştiği yerler: Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu, Aya Yorgi Koyu, Jolly Joker Alaçatı,…

Son yıllarda Alaçatı'da ve Çeşme Ayayorgi Koyu'nda beach konsepti olan mekanlarda saat 17:00’den sonra gerçekleşen “Happy Hour” etkinliklerine de türk ve yabancı DJ ve müzisyenlerin katılımı ile eğlenceli dakikalar yaşanmaktadır.

Çeşme oldukça popüler bir destinasyon olduğu için burada her yıl festivaller, konserler, yarışmalar ve sergiler düzenleniyor. Burada her beğeniye uygun eğlenceler, etkinlikler ve konserler düzenlenmektedir.

Başlıca Çeşme Alaçatı etkinlik ve festivalleri şu şekildedir:

Ot Festivali : Alaçatı’da 2010 Nisan ayında ilk kez düzenlenen yepyeni bir festivalde ot ve ot yemeklerinden oluşan yiyecekler sunuldu. “Alaçatı Ot Festivali”nin ilki Alaçatı Pazaryeri Cami Meydanı’nda yapıldı. Etkinlikte ot ve ot yemeklerinden oluşan yiyecekler jüri üyelerinin beğenisine sunuldu. Oldukça popüler bir festival oldu ve 2019 yılı itibariyle 10.su düzenlenecektir.

Açık Deniz Uluslararası Balıkçılık Turnuvası : Sörfe uygun deniz ve rüzgarıyla dünyanın ilgisini çeken Alaçatı’da, Alaçatı Belediyesi’nin desteği ile 2007 yılından beri düzenlenen Açık Deniz Uluslararası Balıkçılık Turnuvası sayesinde bölge çeşitli uluslardan olta balıkçılarının da buluşma yeri haline geldi.

Rüzgar Sörfü : Dünyanın en iyi sörf merkezi olarak bilinen Alaçatı Sörf Merkezi, her gün gençlerin akınına uğruyor. Yörede her yıl uluslararası sörf organizasyonlarının Alaçatı ayağı düzenleniyor.

​Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği; Genellikle 22-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve bölgenin ünlü Sakız Koyunu yetiştiriciliğine destek amaçlı düzenlenen festivaldir.

Aşk Festivali; yörede yaşanmış bir platonik aşktan esinlenen hikayede Eski adı Köste olan Dalyan mahallesinde, 1935-1980 yılları arasında yaşamış olan sağır ve dilsiz Nezir’in Yunanistan’ın Sakız Adası’ndaki Tinika’ya olan platonik aşkı ile ona ulaşmak için tenekeden kayık yaparak, kayığına bağladığı uçurtmanın yardımı ile Sakız Adası’na gitmesi ile oluşan hikayeye temsilen her yıl Ekim ayında düzenlenmektedir.

Germiyan Festivali 6-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen yöresel bir festivaldir.

Urla Enginar Festivali: Urla’nın üç büyük festivalinden biri olan ve her yıl Nisan’ın son haftasında gerçekleşen Enginar Festivali geleneksel olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Çeşitli stantlar, konserler ve etkinliklerin yapıldığı Urla Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde gerçekleşmektedir.

Ildırı Kültür ve Sanat Festivali : 12 büyük İyon devletinden bir tanesi olan antik kent Erythrai (Ildırı) 5 bin yıllık antik kentin köklü sosyal ve kültürel yaşantısı ile tarihi dokusuna uygun olarak, bölge insanının günümüzdeki değerleri ve sosyal yaşantısıyla harmanlayan Ildırı Sanat ve Kültür Festivali sayesinde antik kente, ‘eski adet’leri yeniden getiriyor.

Leave a Reply:

Kayıt olmak için izniniz yok.