logo
Alaçatı güncel kampanyalar, balayı organizasyonları, yapabilecek aktiviteler, en doğru otel seçimi konusunda çözümler sunuyoruz. 2013’ten beri uzmanlık alanımız olan Alaçatı bölgesine hizmet vermekteyiz.
+90 538 316 9191
[email protected]

TAKİPTE KALIN:

+90 538 316 9191
Top
 
15 Oca

Çeşme Kleopatra Koyu (Güvercinlik)

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Güvercinlik Koyu ya da diğer adıyla Kleopatra Koy’u masmavi denizi ve etrafındaki kayalıklarla çevrili gizli bir cennet misali…

Bunu Biliyor Muydunuz?<br /> Site içerisindeki yol ve denizden ulaşım dışında hiçbir ulaşım seçeneğinin olmadığı Kleopatra Koyu, bu yüzden yoldan geçenler tarafından fark edilmiyor. Bu fark edilmeme durumu, Alaçatı Kleopatra Koyu‘nu yaz aylarında adım atacak dahi yer olmayan Çeşme Plajlarından farklı kılıyor.

 

Alaçatı ile Ovacık arasındaki sahil yazlık sitelerden Özpamir Sitesi‘nin hemen altında yer alan Kleopatra Koyu’na bu ismin verilmesinin nedeni plajda ve deniz içerisinde bulunan ince taneli kum.

Alaçatı Kleopatra Koyu’na Nasıl Gidilir

Alaçatı Port’tan sahil yolunu takip ederek Ovacık yönünde ilerlemek gerekiyor Alaçatı Kleopatra Koyu’na ulaşmak için. Delikli Koyu geçtikten sonra yaklaşık 3-4 km sonra Özpamir Sitesi tabelasına ulaşılıyor. Site içerisindeki yoldan stabilize yol takip edilerek deniz kıyısındaki otopark alanına kadar gidilebiliyor.

Araçla belirli bir mesafeye gelip biraz yürümek gerekiyor. Setur sitesinden geçip bu koya ulaşabilirsiniz. Sessizlik ve sakinlik arayanların tercih ettiği bu koya gelirken temkinli gelmek gerekir ki herhangi bir market veya işletme yok.

 

Konumu – Güvercinlik Kleopatra Koyu

Ovacık Mahallesi, 35930 Çeşme/İzmir

Leave a Reply:

Kayıt olmak için izniniz yok.