logo
Alaçatı güncel kampanyalar, balayı organizasyonları, yapabilecek aktiviteler, en doğru otel seçimi konusunda çözümler sunuyoruz. 2013’ten beri uzmanlık alanımız olan Alaçatı bölgesine hizmet vermekteyiz.
+90 538 316 9191
[email protected]

TAKİPTE KALIN:

+90 538 316 9191
Top
 
Çeşme Dalış Turları

Dalış Turları

İki Kişilik

Dalış Turları ile Çeşme’nin sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz!

 • Dalış turları için sertifikanız olmasa bile dalış yapmayı öğrenebilirsiniz. Tüm ekipmanlar mevcut olup kiralamanız mümkündür. Su altında yaptıkları müzik yayını ile şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.
 • Dalış teknesi saat 10:00’da Çeşme marinadan hareket edip; saat 17:30 gibi geri dönmektedir. Sezonda hemen hemen haftanın her günü yapılmaktadır.
 • Mevkii
 • Neler Var?
  Dalış Turları
  Yiyecek&İçecek
 • Dahil Olmayanlar
  Şahsi Harcamalar
  Vize İşlemleri
  Transfer Hizmeti
  Ücretsiz Giriş
  Müzekart
  Konaklamalı Turlar
  Rehber
1
Dalış Noktası 1- Ayrık Taş
Eşek Adasını'nın Kuzey Doğusunda yer alır. Duvar dalışı meraklılarının  en az dört dalışta tamamlayacağı bir noktadır. Maksimum derinlik 50m dir. Sportif dalış limitlerini aşmamak için tecrübe gerekmektedir. Bölgenin sığ kesimlerinde içinden geçilen kanyon bölgeye adını vermiştir. Yapısal özellikler duvarlarda çeşitli alk, yosun, mercan ve süngerlere ev sahipliği yapar. En renkli noktalardan biridir. Dalyan Limanı'ndan  45dk. mesafededir.
2
Dalış Noktası 2 - Yatak Odası
İkinci dalışlar için mükemmel bir yer. Zira maksimum derinlik 17m.dir. Küçük bir ada etrafında tamamlanan tam tur sırasında bir mağra, yarıklar, barakuda sürüleri ve sizi takip eden çipura, karagöz, gün balıkları ile dolu bir noktadır. Mağara 8-10 dalgıcı alabilecek büyüklükte ve içinde yukarı çıkıp hava alabileceğiniz bir bacası bulunmaktadır. Fotoğrafçıların kaçırmaması gereken bir bölgedir.
3
Dalış Noktası 3- Bölge 88
Eşek adası'nın güney batı ucunda, hem sığ hem de derin dalışlara uygun, poyraza kapalı bir noktadır. Sinağritler sığda, eşkinalar derinlerde sizleri beklemekte. Bölgenin en önemli özelliği ise 25-30m lerdeki 4 ve 7.yy dan kalma amforalardır. Eski denizcilerin dramlarını hissedebileceğiniz bir noktadır.
4
Dalış Noktası 4- Jandarma
Bölge 88 noktasının hemen yanında Güneye bakan sığ ve kumluk bir koydur. Dalış eğitimine yeni başlayanların sığ su eğitimlerini burada vermekteyiz.
5
Dalış Noktası 5- Topuk
Bölge 88 ve Yatak odası arasında maksimum derinliğin 20m oldugu canı ve renkli bir noktadır. Sakin havalarda görmenin imkansız olduğu bir topuktur. Denizciler için tehlikeli dalgıçlar için eğlenceli bir yer.
6
Dalış Noktası 6- Monem
Türkiye'de her seviyeden dalgıcın dalabileceği en büyük batıktır. Boyu 75m. ve 18 metre derinlikte yatan bu batık görenleri kendine bağımlı yapmaktadır. Açık denizde olması nedeniyle sakin havalarda gidilebilir. Mutlaka görülmesi gereken bir noktadır.
7
Dalış Noktası 7- Göbektaşı
Ayrık Taş'a gelmeden, üstü 12m. etekleri 20m. olan bir tepedir. Canlılıkta belkide en güzel yerlerden birirdir.. Açık denizde olması yine bizi havaya bağımlı yapmaktadır.
8
Dalış Noktası 8- Madonna
Ildırı Köyü açıklarında bir bangonun duvarında 25m uzunlugunda 1.5m tavan yüksekliği  olan, 5m. genişliğinde bir giriş ve iki çıkışı olan muazzam bir mağaradır. Mağara çıkışında 20-25 m. lerde balık yuvası bir duvar ve en önemlisi kumluk düzlüklere kendini saklamış 2-3m. eninde dev vatoslar... Tek kusuru yolun 1 saat kadar sürmesi ve suyun biraz bulanık olmasıdır.
9
Dalış Noktası 9- Kumbara
Sadece tecrübeli ve 2 yıldız üstü dalgıçlara bonus olacak bir noktadır. Rüya gibi desem yeter sanırım...
10
Dalış Noktası 10- Galeri
Yeni dalış noktamız yine Eşek adası Güneyinde TCSG68 botunun 18m ile 30m arasındaki eğimli dibe batırılması ile ve 10 m derinlikte bulunan sütunlardan oluşan bir galeridir.

BİR YORUM BIRAKIN

Fiyat-Performans
Konaklama
Transfer
Ulaşım
Yeme-İçme
Konum
Wifi
Hizmet

DALIŞ TURU HAKKINDA

Alanında 18 yıldır hizmet vermekte olan deneyimli ekip ve yeni teknesi ile Çeşme sahilden yapılan çıkışlarla Çeşme'de dalış turu yeni bir nefes kazandı.Aktiviteler: Çeşme sahilden çıkışla 10’dan fazla dalış noktasına yapılabilmektedir.Tekne 15 m boyunda ve 5.6 m eninde. 25 kişinin aynı anda dalış yapabileceği miktarda malzeme ile birlikte büyük gruplara hizmet verilebilmektedir. Yolcu kapasitesi 45 kişi olup, her aktiviteye 90 adet tüple çıkılmaktadır.
3 adet 2 kişilik ve 1 adet de 3 kişilik kamaraile gece konaklamalı dalış turları da düzenlenmektedir. Teknede sıcak duş imkanı, sualtı müzik yayını ve wi-fi bulunmaktadır.Merkezde CMAS, PADI, SSI, TDI kursları ve CCR dalışları yapılabilmektedir. Dalış organizasyonları boyunca aktivitelere katılan herkes sigortalanmaktadır. Gerekli tüm ilk yardım malzemesi ve oksijen seti de sürekli olarak teknede hazır bulunmaktadır.
Ekipmanlar: 50 adet çelik, 30 adet aluminyum 12 lt. tüp 25 adet Mares BC 25 adet Regülatör 30 adet Mares Elbise 2 adet kompresör  
Kayıt olmak için izniniz yok.