logo
Alaçatı güncel kampanyalar, balayı organizasyonları, yapabilecek aktiviteler, en doğru otel seçimi konusunda çözümler sunuyoruz. 2013’ten beri uzmanlık alanımız olan Alaçatı bölgesine hizmet vermekteyiz.
+90 538 316 9191
[email protected]

TAKİPTE KALIN:

+90 538 316 9191
Top
 
Çeşme Alaçatı Kış Turları

Çeşme Kış Turu

İki Kişilik

Kış aylarında Çeşme’de ne yapılır?

Birkaç yıl öncesine kadar “ Kış aylarında Çeşme’de ne yapılır, orası yazın güzel!” diyenler artık kış aylarındaki tatillerini de Çeşme’de geçirmeye başladı.Size kışın Çeşme’de yapabilecekleriniz için birkaç tüyo verelim :

Binbir derde deva Çeşme Termali bu kış gününde sizi her şekilde ısıtacak. Hatta çok şiddetli rüzgar olamaz ise, denizin ortasından çıkan, Yıldızburnu’ndaki Termal suya bile girebilir, denizle termalin buluştuğu sıcacık sularda kulaç atmanın keyfine varabilirsiniz.
Alaçatı sokakları bayram ve yılbaşında tıka basa doluydu. Otantik Alaçatı sokakları soba olarak kullanılan bidonlardan çıkan alevlerle ısıtılıyor, gayet keyifli, nostaljik, tadına doyamayacağınız bir ortam oluşuyor. Özellikle geceleri kırmızı alevlerin aydınlattığı ve ısıttığı, bu sokakları gezin, tezgâhlarından yöresel hediyeler alın ve restoranlarından yöresel yemekler yiyin.

 • Mevkii
 • Neler Var?
  Çeşme Kış Turu
  Transfer Hizmeti
  Konaklamalı Turlar
  Yiyecek&İçecek
 • Dahil Olmayanlar
  Şahsi Harcamalar
  Vize İşlemleri
  Ücretsiz Giriş
  Müzekart
  Rehber
1
1-Sakız Adası'na Tur
Pasaportunuz varsa bir gün içinde merkezde bulunan acentelerden vize çıkartıp Sakız adasına gidip gezebilirsiniz.(Şengen vizeniz varsa feribot bileti alıp gidebilirsiniz.)
2
2-Lezzet Tadımı
Dalyan ve Şifne’de bulunan balık restorantarına gidip Ege’nin doyumsuz lezzetteki otlarını, özel mezelerini, günlük balıklarını deniz manzarası ve rakıyla eşlik ederek tadını çıkartın.
3
3- Avcılık
Çeşme kara avcılığından hoşlanalar için de zengin bir yerdir. En ilginç ve heyecan verici av, kuşkusuz domuz avıdır. Yetkili makamlardan gerekli izinler alındıktan sonra herkes domuz avına çıkabilir. Çeşme keklik ve tavşan bakımından da zengindir. Bu hayvanların en çok görüldüğü mevsim Eylül-Aralık ayları arasında olup bu mevsim süresince avlanmak serbesttir. Avcılıkla ilgilenenleri Çeşme kışın da ağırlayabilir.
4
4- Termal Turizm
Çeşme’de bulunan termal kaynaklı otellere gidip sağığınıza sağlık katabilirsiniz.Çeşme’deki termal turizm hakkında bilgi için buraya tıklayınız.
5
5- Uygun Fiyatlı Oteller
Yaz sezonunda yüksek fiyatlardan yakınanlar için kış sezonu ideal bir seçenek.Oteller kış için oda fiyatlarını düşürmekte.Yazın kişi başı yaklaşık 100 lira iken kışın bu fiyat yarıya kadar düşmekte.

BİR YORUM BIRAKIN

Fiyat-Performans
Konaklama
Transfer
Ulaşım
Yeme-İçme
Konum
Wifi
Hizmet

DETAYLAR

DENİZİN ORTASINDA SICAK SU! Çeşme kış turizmi için atakta. 65 otele termal bağlantı hattı çekilmiş durumda. Ilıca, Sheraton, Radisson Blu, Altın Yunus gibi oteller şifalı sıcak sularıyla yoğun ilgi görüyor. Termal suları eklem ağrılarına ve romatizmaya iyi geliyor. Çeşme’de uygun fiyatlı pansiyonlarda konaklayıp bu otellere günübirlik de gidebilirsiniz.
Şeytan detaylarda gizlidir. Yazın sıcağında gezmek yerine, serin havada Çeşme’nin muhteşem kalesini görebilirsiniz. Manzarası çok güzel. İçindeki müzede batık gemilerden çıkan amforalar sergileniyor. Çeşme adını, akan çeşmelerinden almış. Kale içinde tarihi bir çeşme mevcut.
Lezzet DuraklarıAradığınız ve özlediğiniz bir çok restoran yerinde duruyor. Kumrucu Rıza veya Şevki‘de kumru yiyip, Veli Usta veya Rumeli Pastanesi’nde dondurma ile yaz günlerini yadetmek mümkün. Tatlıya doymadıysanız Furun Pastanesi’nin lezzetli makaronlarını kışın bulamasanız bile cheesecake ile ağzınızı tadlandırabilirsiniz. Alaçatı Tatlıcısı İmren de kışın hizmetinizde.  
Kayıt olmak için izniniz yok.