logo
Alaçatı güncel kampanyalar, balayı organizasyonları, yapabilecek aktiviteler, en doğru otel seçimi konusunda çözümler sunuyoruz. 2013’ten beri uzmanlık alanımız olan Alaçatı bölgesine hizmet vermekteyiz.
+90 538 316 9191
[email protected]

TAKİPTE KALIN:

+90 538 316 9191
Top
 
Mavi Yolculuk

Tekne Turları

İki Kişilik

Çeşme’nin Mavi Koylarını Keşfedin.

Çeşme Marina’dan hareket eden teknelerle bir günde Çeşme’nin en özel koylarını görme fırsatı yakalarsınız.Tekne turları ile Çeşme’nin tertemiz havası ve turkuaz renkli koylarında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Çeşme Tekne Turları özellikle Milli Park statüsündeki Kara Ada’nın muhteşem koylarını tercih ettiği gezilerde Eşek Adası, Mavi Koy ve Makri adalarına demir atıyor. Tüm koylarda yanınızda getirdiğiniz şnorkelle dalış yapabilir su altı dünyasını keşfedebilir ya da güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

 • Mevkii
 • Kalkış
  Çeşme Marina / Çeşme Merkez
 • Kalkış Zamanı
  Sabah 10:00
 • Geri Dönüş Zamanı
  Akşam 16:00
 • Neler Var?
  Tekne Turları
  Yiyecek&İçecek
 • Dahil Olmayanlar
  Şahsi Harcamalar
  Vize İşlemleri
  Transfer Hizmeti
  Ücretsiz Giriş
  Müzekart
  Konaklamalı Turlar
  Rehber
1
Mavi Koy
Eşek Adası’nın hemen batısında bulunan küçük adanın koylarından biri olan mavi koyun bir diğer adı akvaryum koyudur. Bu adı doğal bir akvaryum gibi sualtını seyredebileceğiniz büyüleyen berrak sularından almaktadır. Su yüzeyinden deniz gözlüğü ile 20 metreye kadar net şekilde izleyebiliyorsunuz. Ortalama derinliği 8 metre olan koyun derinliği 1 metreden başlayarak koyun ağzına doğru 25 metreye kadar çıkar.
2
Eşek Adası
Eski adıyla “Goni” olarak bilinen günümüzün Eşek Adası, Çeşme’den bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yerdir. Doğal konumu itibariyle kuzey rüzgarlarına kapalı olan koylarında sualtı ve su üstü sporları yapmaya çok elverişlidir. Adanın tamamı maki ile kaplıdır ve üzerinde yaşayan eşeklerin yaşayabilmesi için rüzgarla çalışan bir tatlı su kuyusu bulunmaktadır. Bahar aylarında yolunuz düşerse sizleri yaban nergisleri, katırtırnakları ve kekiklerin sarhoş eden kokusuyla karşılaşırsınız. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet ettiğinden ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklamak mümkün değil. Adada eşeklerden başka, yaban domuzu ve yabani tavşan bulunuyor.
3
Makri Adası
Dalgıçların sevdiği mekanlardan biri olan Makri Adası’nın kuzey batısında Yatak Odası olarak adlandırılan minik bir ada var. Bu isimle anılmasının sebebi duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü muhteşem bir sualtı mağarasına sahip olması. Adada koy olmadığından tekneler adanın rüzgar almayan güneydoğu tarafına demirliyor. Burada yüzmek insana açık denizde yüzme hissi veriyor.
4
Ayayorgi Koyu
Çeşme'nin en popüler koyu olan Ayayorgi bünyesinde yer alan beach mekanları ile ünlü bir yerdir. Özel olarak kiralayabileceğiniz motoryat ve gulet tekneler ile bu koya demir atabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayayorgi Koyu'nda yer alan mekanlardan yemek siparişi verebilir, gece bu mekanlarda düzenlenen club ve konser etkinliklerine katılabilirsiniz.
5
Hacettepe Koyu
Ayayorgi Koyu'nun hemen yanın yer alan bu koy oldukça temiz ve berraktır. Ayayorgi ile aynı özellikleri gösteren bu koyda beach&club bulunmamaktadır. Daha sakindir fakat yüksek sezonda birçok tekne ve motoryat buraya demir atmakdadır.

BİR YORUM BIRAKIN

Fiyat-Performans
Konaklama
Transfer
Ulaşım
Yeme-İçme
Konum
Wifi
Hizmet

ADDITIONAL INFO

Çeşme Tekne Turu Programı10:30 Çeşme’den Hareket 12:00 Mavi Koya Varış 12:30 Yemek Servisi *Balık veya Tavuk Izgara *Makarna * Mevsim Salatası 13:30 Kış Limanına veya Mercan Adasına Varış 14:30 Eşek Adasına Varış *İskeleye Yanaşma 15:30 Makri Adasına Varış *Animasyon 17:30 Çeşme’ye Varış
Tekne Turları dışında özel olarak Motoryat veya Gulet tekne kiralayablir, sevdikleriniz ile baş başa vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz otel yerine konaklamalı olarak tur gerçekleştirebilirisiniz.
Özel tur ve organizasyonlar için bizi aramanız yeterlidir: 0538 316 9191